W nauce Tarota przechodzimy kilka etapów. Od fascynacji poprzez rezygnacje, przebudzenie, do momentu, gdy decydujemy czy rozwijamy się dalej, czy też odpuszczamy. W telegraficznym skrócie opisałam drogę, którą przechodzi wielu tarocistów, ezoteryków na początku. Na co w nauce zwracać uwagę? Czego unikać?
Podstawowe Zasady Nauki Tarota
W nauce Tarota warto skupić się na umiejętności artykulacji tego, co widzimy. To, w jaki sposób przekazujemy informację. Proponuję unikać trybu rozkazującego, warto wskazywać nie decydować za osobę pytającą. Dlaczego? Bardzo łatwo w takim momencie o uzależnienie od kart. Osoba pytająca nie potrafi podejmować samodzielnie decyzji, co utrudnia funkcjonowanie w pewnym momencie każdej ze stron.
Kolejnym aspektem jest praktyka. To niezbędny element nauki. Praktykując uczymy się mowy kart – jak znaczenia w połączeniu z innymi kartami będą się nam materializowały.
Nauka poprzez badanie znaczeń kart. Zwracamy uwagę na szczegóły które są na karcie. Każdy symbol ma znaczenie.
Znaczenie Symboli na Kartach
Na karcie Dwójki kielichów z talii Tarota Światła i Cienia widzimy splecione dłonie – co ten obraz Wam mówi?
Widzę spotkanie, dotyk ręki fizyczny, zatem osobiste. Na palcu pierścionek – może wnosić informację o zaręczynach.
Na karcie widzimy dwie miski połączone energetycznie – czy wiesz co to oznacza?
Na karcie Trójki Kielichów z talii Tarota Snów widzimy Maskę – karnawał – ten kojarzy się z zabawą. W rogu znak zodiaku – może wnosić informację o czasie.
Jak widać każda talia ma „personalizowany” przekaz symboli.
Znajdź tę, która do Ciebie przemawia.
Etapy Poznawania Ezoteryki
Wspomniałam wyżej etapy, które towarzyszą nam podczas procesu poznawania ezoteryki.
Fascynacja – chcemy dużo, szybko i oczekujemy wielkiego WOW – ten etap jest potrzebny. Jeśli jest za Tobą, przechodzisz do następnego.
Rezygnacja – zniechęcenie – zaczynamy wątpić, negować naukę, rozwój. Niejednokrotnie w tym momencie karty odkładamy.
Przebudzenie – powrót. W tym momencie określamy swoja drogę ezoteryczną. Jaki kierunek praktykować będziemy. To ważny moment w procesie nauki.
To kilka przykładów na jakie czynniki warto zwrócić uwagę podczas nauki. Pamiętajmy, każdy rozwija się w swoim tempie – szybciej nie oznacza lepiej. Pokora, praktyka, uważność, zaufanie do siebie jest kluczowe.