Spis treści
W dniu dzisiejszym chciałabym poruszyć temat, który często “przewija się” podczas sesji z osobą pytającą. Kiedy można ponownie zadać to samo pytanie?
Częstotliwość zadawania pytań
Często pojawia się pytanie i prośba o wyjaśnienie: po jakim czasie lub jak często można zadać to samo pytanie kartom Tarota?
Odpowiedz brzmi: to zależy…..
Czynniki wpływające na ponowne pytanie
Wiele czynników składa się na możliwość zadania tego samego pytania. Nie zawsze czas jest wyznacznikiem, a właściwie bardzo rzadko o czas tutaj chodzi.
Gdy zadajemy pytanie o poznanie osoby do relacji/związku z aspektem czasu np.: Kiedy poznam mężczyznę/kobietę/osobę do trwałej relacji?
W odpowiedzi mamy wskazówkę na przykład, na drugą wiosnę od momentu wróżby. W tym czasie (czyli trwania czasu w prognozie) nie zadajemy ponownie pytania, aby sprawdzić czy to nadal aktualne. Jeżeli nie zmieniliśmy schematu działań, ten czas będzie nadal ważnym nośnikiem czasu spotkania/poznania.
Ponownie pytanie możemy zadać gdy zmieniamy schemat działań.
Kolejny przykład, który daje wskazówkę, że nie czas jest generatorem możliwości zadania pytania to: Kiedy znajdę satysfakcjonującą pracę?
W odpowiedzi otrzymamy wskazówkę: do sześciu miesięcy (w obecnych schematach działań). Gdy nie zmienimy sposobu szukania, zamiarów, które odbiegają od założonej drogi podczas i przed wróżbą, czas prognozy jest aktualny. Natomiast gdy zmienimy schemat, to samo pytanie możemy zadać kolejny raz w krótkim odstępie czasu.
Kiedy można ponowić pytanie?
Kiedy możemy zadać pytanie w aspekcie czasu?
Gdy czas prognozy minął i mamy wrażenie, że nie zrealizowała się prognoza którą otrzymaliśmy. Może być tak, że to nasze założenie.
Dlaczego?
Gdy pytamy o poznanie kogoś – możemy mieć w głowie założenie, że nie poznaliśmy takiej osoby. Z czasem ta historia wraca i ukazuje się całość, której nie widzieliśmy poprzez własną budowę tego jak w.w sytuacja miała według nas wyglądać.
Ważne jest jak zadaliśmy pytanie. Struktura pytania daje zasób informacji, które otrzymaliśmy od kart.
Reasumując….
Ponownie to samo pytanie możemy zadać, gdy zmienimy schemat działań, wcześniej nie ma ku temu potrzeby. Zadając to samo pytanie wielokrotnie, możemy więcej sobie namieszać niż zyskać. Możemy otrzymać sprzeczne informacje – to jest tak jak rzucamy monetą końcu wyrzucimy “orzełka” ale czy to było działanie z założeniami czy nasze życzenie aby tak było?
W kartach końcu usłyszymy to, czego potrzebujemy, to co chcemy – lecz nie będzie to zgodne z prawdą, a nasze spełnione życzenie.